Порівняння
Додайте товари для порівняння
Графік роботи:

Будні: 9:00-18:00 | Субота, Неділя - вихідні

 

0
Мій кошик

Кава

Сортування:
спочатку дешевше за назвою за популярністю

Трохи історії кави

Історія походження кави до нашого часу залишається глибокою таємницею, або таємничої невідомістю. Але цей загадковий напій на щастя животворить і в наш час, передаючи з покоління в покоління якусь традицію: «За чашкою кави». Що ж це за напій? Як він прийшов до нашого світу і зробив його яскравіше, наповнив життям, обдарував силою і прагненням творити?

Ходять чутки про ефіопських предків народу Оромо, нібито вони були першими хто помітив бадьорість від кавового зерна. Чутки залишаються чутками, але судячи з легендою Калдім, простий пастух з Ефіопії став першим, хто відкрив особливість кавового дерева, в 851 році. Але легенда так і залишилася легендою, без будь-яких офіційних визнань про достовірність цих подій. Так як історія може бути всього лише вигадкою, сам же Калдім нічого не розповів про це.

У XV столітті каву стали вживати монахи в Ємені, так свідчать очевидці того часу. Пізніше в дев'ятнадцятому столітті про каву дізналися в Італії, Індонезії та Америці.

Спочатку з висушеного кавового зерна робили відвар. Через деякий час, придумали процес обсмажування, таким чином, отримали тонкий смак і неповторний аромат напою. Зерно пройшовши через вугільний етап смаження заливали окропом і настоювали близько години. У наш час існує понад сто сортів кави. Вищий сорт можна з легкістю відрізнити завдяки прянощі і фортеці. Коли кавова хвиля огорнула європейців, гучний напій був якийсь час в тренді. Але незабаром, популярність зійшла нанівець, через виявлення так званого шкоди на організм. Америка, Африка, Азія - це ті куточки нашої планети, без яких ми б не пізнали три основних групи, на які ділитися кави. Як то кажуть - на смак і колір ... Оскільки ця рубрика присвячується кавовій історії, давайте разом подумки опинимося на вулицях міста Львова. В кожному куточку центру, розміщені казкові кав'ярні. Ми проходимо уздовж однієї з них, грає романтик-скрипаль і в повітрі ширяє неповторний аромат чашечки мигдалевого капучино. Це шедевр, і відразу хочеться розправити крила і творити. Подібне надихає, чи не так?

Корисні властивості кави

Кажуть, що дві чашечки ароматного напою в день стануть відмінною профілактикою від депресії. Всі ми знаємо про шкоду і користь продуктів харчування. Кава - це теж продукт, який містить вітаміни і корисні речовини. Такі як: фосфор - елемент життя людини (метаболізм, ріст, зміцнення кісток і стан зубів), безпосередньо пов'язані з цим елементом. Кальцій, залізо (всі ми з дитинства знаємо, як вони необхідні для здоров'я), натрій (допомагає ниркам виконувати свої функції), сірка (регулює рівень жовчі, бере активну участь в боротьбі з бактеріями). Будь-який з елементів в розумному вживанні приносить користь для організму. Надлишок же може завдати не тільки шкоду, але і привести до незворотних наслідків. Тому в усьому важливе почуття міри і дозування. Якщо мова йде про каву, важливо знати його основні функції. При високому тиску, не варто сильно зловживати, так як кофеїн підвищує тиск. Щоб робити якісь висновки про шкоду, або користь напою, потрібно навчиться прислухатися до свого організму. Зважувати всі за і проти.

Увага! Доведено, що випите після їжі кава підвищує активність головного мозку. Але також варто звернути увагу, якщо пити його на тощак, ефект буде протилежний. В такому випадку користь легко може стати шкодою, якщо не знати елементарної теорії, так би мовити, інструкції по застосуванню. Каву сьогодні використовують не тільки в якості напою - мелене зерно служить добавкою в маски для тіла і skrab-косметику. Представниці прекрасної статі помітили дивний ефект, після першого ж нанесення. Шкіра моментально ставала гладкою і м'якою.

Варто відзначити той факт, що вживання кави знижує потребу в прийнятті їжі. Це відмінний спосіб «перекусу», під час дієти, замість калорійної їжі. Але не варто зловживати цим способом. Ну і нарешті, позитивні властивості чудо напою проти різних хвороб, таких як: цироз печінки, хвороба Альцгеймера і Паркінсона, рак, біль суглобів і жовчнокам'яна хвороба, діабет. Та й в цілому, кава додає м'язову силу, служить еліксиром омолодження клітин в організмі. Якщо вивчити питання, можна зрозуміти яку величезну користь приносить кава і на скільки цінний цей продукт на сьогоднішній день.

Різновиди кави

«АРАБІКА»

Арабіка - про цей вид знають як кавомани, так і аматори. Досить вибаглива. Дерева арабіки можна зустріти в тропіках, піднімаючись високо в гори. Це "невибагливе" деревце вимагає вологий клімат, повна відсутність холоду і безпосередньо любить тепло. Урожай залежить безпосередньо від погоди. У посуху збір мізерний. Середній мінімум - два врожаї на рік. У цьому, власне і цінність арабіки. Розмноження відбувається насіннєвим чином. Дозрівання плодів близько 6 місяців. 100% Арабіка цінується за багату насиченість, вишуканий смак і мінімальність кофеїну. Завдяки плавному впливу на організм, цей вид кави поза конкуренцією.

«РОБУСТА»

Дерева робусти можна зустріти на Африканському континенті (в Конго). Зерно містить велику дозу кофеїну, тому часто з нього роблять купаж, змішуючи для міцності з іншим видом. Дереву потрібна волога і тепла температура, цього вимагає грунт. Дозрівають плоди арабіки швидше, два місяці і можна збирати урожай. Тобто в рік в результаті непоганий збір. Робуста плодиться черешками і це дерево не так вже й легко піддасться хвороби.

«Ліберіка»

Ліберіка - мешкає в Західній Африці. Цей вид кави і схожі вирощують в Філіппінах, Індонезії, Шрі-Ланці та в основній частині африканського материка. Ліберіку використовують для змішування, так як вона відрізняється за якістю. Цей вид кави зерна швидше "Понти для приїжджих" і бере до уваги лише яскравістю назви.

Обсмажування кави

Щоб стати мега напоєм, кавове зерно зобов'язане пройти обсмажування. Сказати що це мистецтво - нічого не сказати, так як від цього процесу залежить все: нотки напою, аромат, насиченість і так далі. Відбувається обсмажування в печі під крутою назвою "Ростер". Зерна всередині якого інтенсивно перемішуються, завдяки його обертанню. Якщо перетримати зелене зерно в грубці ростера, воно втратить свої властивості і буде гірчити. Тому до процесу обсмажування варто підходити відповідально і робити це на вищому рівні. Після зерна остуджують холодним повітрям. Температура в печі сягає понад двохсот градусів Цельсія. Колір зерна поступово змінюється, відбувається виділення ефірних масел, в процесі присутній димчастий запах трав. Існують досить різні способи обсмажування. Кожна по-своєму унікальна і залежить від національних традицій країни і культури народу.

Найпопулярніші способи обсмажування: легка, середня, віденська, сильна і іспанська.

Легка обжарка славиться хлібним ароматом, колір зерна світло-коричневий. Напій буде з кислинкою, водянистий, більше підійде для приготування в поєднанні з молоком, або вершками.

Коли зерно досягне температури нагрівання за двісті градусів Цельсія і видасть перший "тріск", його можна вважати зерном середнього обсмаження. Смак напою буде карамельний з легкою кислинкою, зрідка розбавлений трав'яними нотками.

Віденська обжарка добра для еспресо, так як цей тип обсмажування дає зерну нотки легкої гіркоти і солодкуватого відтінку. На зерні з'являються плями темно-коричневого кольору, відразу ж після другого "тріска" в процесі такого обсмажування. Ростер розігрівається до двохсот сорока градусів Цельсія, зерна всередині набувають темно-шоколадний колір і виділяють багато масла. Напій сильного обжарювання матиме виражену гірчинку, міцність , щільність і насиченість.

І нарешті, найсильніша іспанська обжарка, має майже земляний колір. Температура висока, до двохсот п'ятдесяти градусів Цельсія. І все це для того щоб смак був характерно вишуканим, для справжніх гурманів, які люблять терпкість післясмаку. Напій з ароматом карамелі і димними нотками, без будь-якої кислинки.

Бренди та виробники кави в нашому інтернет-магазині

У розділі бренди ми хочемо познайомити вас безпосередньо з нашим продуктом. Компанія "Brayval Coffee" стрімко розвивається в кавовій індустрії в Україні і набирає обертів в зростанні. Ми зацікавлені допомогти з вибором кави, бо смак - справа тонка, а значить до кожного клієнта, індивідуальний підхід.

На нашому сайті представлені бренди, які ви зможете побачити в розділі "Каталог кави".

А саме: Кава в зернах, мелену каву, розчинна кава, кава в капсулах, кава в чалдах і монодозах. У нас представлено багато популярних торгових марок: Віденська кава, Ambassador, Blasercafe, Brayval-coffee, Buardi, Caffe Boasi, Orso, Caffee Poli, COVIM, GEMINI, Gimoka, illy, ICS, Julius Meinl, Italiano Vero, KIMBO, La Coffina, Lavazza, Mokarabia, Movenpick, Musetti, Nero Aroma, Ristora, Totti, Смачна кава.

Філософія кави

Час невблаганно пролітає і основну частину життя відбирає суєта. У цій гонитві за головним важливо не пропустити повз, то саме - головне! Є величезна різниця: схопити "каву з собою", паралельно вирішуючи купу питань і в поспіху проливаючи його за кермом автомобіля. Або ж другий варіант, зупиниться і взяти від життя все. Ну, або хоча б чашку ароматної кави і пару хвилин присвячених собі.

А ви знали таке про каву?

  • Кофеїн додають в ліки (болезаспокійливі). Якщо болить голова, виявляється можна випити чашечку кави для полегшення.
  • Екскременти малайської пальмової куниці - найдорожчий вид кави на Землі. Вся справа в тому що в раціон харчування тваринного найчастіше входить те саме кавове зерно.
  • Бетховен був ще тим кавоманом. Мало того у нього був свій секрет приготування цього напою. А Вольтер міг випити до п'ятдесяти чашок за добу.
  • Менше кофеїну містять темні зерна.
  • В Японії приймають "кавові ванни", для тонусу тіла.
  • Кава цінується на рівні з нафтою.
  • Смертельна доза кави - сто чашок за чотири години.
  • Спочатку каву приймали як їжу.
Вгору