Порівняння
Додайте товари для порівняння
Графік роботи:

Будні: 9:00-18:00 | Субота, Неділя - вихідні

 

0
Мій кошик

Кава розчинна

Сортування:
спочатку дешевше за назвою за популярністю

Розчинна кава

Кава з порошку викликає жваві суперечки у кавоманів, так як багато хто вважає, що в ньому мінімум корисних речовин. Ще один аргумент - сублімований напій є просто сурогатом без яскравого аромату і добре вираженого смаку. Проте, мільйони людей все ще віддають перевагу розчинному варіанту.
Чому ж так? Тому що його ціна трохи нижче, ніж меленої і зернової кави. Він набагато простіше в зберіганні і дозволяє значно заощадити час і зусилля вранці - адже потрібно всього лише насипати необхідну кількість порошку і залити його окропом. Давайте разом розберемося у всіх плюсах і мінусах такої кави.

Трохи історії популярного напою
Порошков
у каву винайшли ще в кінці 19 століття в Японії, це була ідея Саторі Като. Але свій звичний вигляд продукт придбав дещо пізніше – приблизно через 40 років. Промислове виробництво сублімованих гранул почалося 24 липня 1938 року саме цей день і став фактично днем ​​народження унікального розчинного напою.
Під час Другої світової війни цей напій став однією з важливих складових пайка американських військ. Саме вони познайомили Європу з таким дивним і компактним рішенням. Минуло вже багато років, а така кава все ще користується популярністю. Варто відразу сказати, що тільки сублімований варіант зберігає всі необхідні харчові цінності.

Види розчинної кави

Кава ділиться на кілька різновидів. Отже, по виду сушки кавових зерен виділяється три основних типи напою.
1. Порошкоподібний (має ще одну назву - емульгований)
Такий продукт вважається самим недорогим на ринку. Для його виробництва використовується інноваційна технологія: в потоці гарячого повітря розпилюється екстракт кавових зерен, завдяки чому виходить м'який і розсипчастий по консистенції порошок. Відсоток кофеїну в такому напої становить близько 4%.
2. агломерован
ий (або гранульований)
Щоб виготовляти такий продукт, отриманий кавовий порошок зволожується спеціальною речовиною. Це робиться для того, щоб отримати характерну пористу структуру. Наявність грудочок в такому продукті - цілком природне явище, чого не можна сказати про порошкоподібній варіант.
Ця кава виявляється дорожче, але її смакові якості набагато краще і більш насичені. Гранули завдяки своїй структурі дозволяють приготувати ароматний напій, що бадьорить.
3. Сублімована (або кристалізована, виморожена)
Така кава користується дуже великою популярністю серед всіх любителів ароматного напою. В основі виробництва продукції лежить класичний метод - вакуумна заморозка. Завдяки такій методиці з зерен вдається видалити зайву вологу, результат - невеликі кристали, або сублімат.
Ціна продукції виявляється трохи вище, ніж в попередніх варіантах. Це пов'язано з тим, що виробництво вимагає великих енерговитрат і використання якісної сировини. Саме такий варіант розчинної кави є найціннішим: в ньому зберігається багатий букет смаків і ароматів. Відсоток кофеїну досягає приблизно 3%. По суті, такий напій найбільше за своїми властивостями нагадує мелену або зернову каву.

Позитивні властивості і плюси розчинної кави

Багато хто обирає розчинну каву завдяки декільком істотних переваг перед меленою і зерновою.
1. Вона довго зберігається, в два-три разів довше, ніж мелена. Для покупки краще всього вибирати варіанти в жерстяних банках або вакуумних пакетах.
2. Доступна ціна на розчинну каву. Пов'язано це з тим, що для приготування такого продукту використовуються в основному деформовані кавові зерна або навіть їх крихти.
3. Простота приготування. Для того, щоб вранці отримати смачний ароматний напій, більше не потрібно молоти зерна і потім заварювати їх в турці. Достатньо всього лише покласти необхідну кількість продукту в чашку і залити гарячою водою (але не киплячою).
4. Універсальність. Приготувати таку каву можна в будь-яких умовах: вдома, в офісі, на природі. Все, що для цього потрібно - сам напій, чашка і окріп.
5. Мен
ьший вміст кофеїну. Якщо в чашці натурального напою приблизно 85 мг кофеїну, то в розчинній - близько 60 мг. Але такий момент все ж не можна вважати однозначно перевагою.
Варто сказати, що тим, хто хоче отримувати з напою максимум корисних речовин, краще звернути увагу на мелений і зерновий продукт. Саме він вважається джерелом вітамінів і мінералів, а також і володіє бадьорить дією.
Якщо часу на ранковий ритуал варіння натуральної кави
немає, то краще вибрати сублімований варіант. Він відрізняється великим набором корисних речовин, максимально зберігає збалансований смак і аромат, чого не можна сказати про порошки або гранули.

Недоліки і мінуси розчинної кави

кава по ряду параметрів не влаштовує справжніх цінителів. Вони її вважають просто кавовим продуктом, сурогатом. У такого напою є ряд досить істотних недоліків.
1. Кофеїн виводиться не відразу
Кофеїн, отриманий з розчинного напою, виводиться в кілька разів довше, ніж з натурального. Щоб підбадьоритися, приход
иться випивати кілька чашок розчинної або порошкового продукту, що не дуже добре впливає на стан здоров'я.
2. Ненатуральний склад
Деякі виробники розчинної кави грішать додаванням різних синтетичних речовин. Наприклад, дуже часто в складі можна зустріти барвники, ароматизатори, різні консерванти. У мелених варіантах такого не буває. Компанії йдуть на таку хитрість через те, що смак і аромат розчинного напою виявляються не такими насиченими, як у зернового.
Консерванти дозволяють домогтися тривалих термінів придатності. Але є у них і зворотн
я сторона - вони можуть істотно зашкодити системі обміну речовин.
3. Чи впливає на кислотність шлунка
Згідно біологічним дослідженням, кофеїн виявляється стимулятором для виділення шлункового соку. Як наслідок - з'являється печія, що дуже згубно впливає на стан здоров'я в цілому. Лікарі закликають людей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту відмовитися від вживання розчинного напою.
4. Прискорює травлення, але при цьому і вимиває вітаміни
Прискорення процесу травлення у випадку з сублімованим і порошковим кави загрожує неприємними наслідками. Прискорення процесу обміну речовин відбувається за рахунок виділення шлункового соку. Крім цього, кава - сечогінний напій. Але разом з рідиною з організму стрімко вимиваються вітаміни і мінерали.
Негативний вплив розчинної кави зводиться нанівець при помірному споживанні. Однією чашкою в день ви не завдасте непоправної шкоди організму, а ось літр
и можуть позначитися найгіршим способом.
Доктора рекомендують знизити норму споживання кофеїну на добу до 600 мг. За один прийом дорослій людині необхідно споживати не більше 200 мг. Прийнятним кількістю кави в день є одна-дві чашки (однакові показники як для натурального напою, так і для розчинної). Що стосується допустимого максимуму, він становить 6 чашок (при цьому найкраще поєднувати його з молоком, але відмовитися від цукру).

Вибираємо якісну розчинну каву

Щоб насолоджуватися ароматною і смачною розчинною кавою, її потрібно правильно вибрати. В іншому випадку можна отримати огидний результат, який відіб'є будь-яке бажання насолоджуватися бадьорить напоєм. Щоб вибрати якісний продукт, звертати увагу потрібно на ряд важливих параметрів. Менеджери Brayval-coffee завжди допоможуть обрати якісну розчинну каву під ваші вподобання.
1. Ціна
Якісний продукт не може коштувати дешево. Підозріло низька ціна вказує на те, що для виготовлення сублімованого або порошкового варіанту використовувалося спочатку неякісну сировину. Крім цього, для дорогої кави необхідні ще і більш досконалі методи виробництва.
Наведемо усереднені підрахунки. Для приготування сублімованої кави необхідно використовувати 2 кг зерен. Відповідно, чим нижче ціна, тим підозріліше підсумкова якість. Не варто купувати товар, вартість якого викликає тільки підозри.
2. Упаковка
У більшості випадків розчинну продукцію розфасовують в два типу упаковки - фольговані пакети або банки. Найкраще підбирати кав
у, упаковану в банку чи скло. При покупці звертайте увагу на:
• відсутність пошкоджень. Якщо упаковка не герметична, напій швидко втратить свої смакові і ароматичні властивості;
• відсутність слідів іржі. Це в першу чергу стосується банок з жерсті і металу;
• цілість скляної тари. На ній обов'язково не повинно бути тріщин, це може бути небезпечно для здоров'я. Крім цього, в прозорій упаковці можна візуально оцінити якість товару;
• якість етикеток. Хороший виробник ніколи не розмістить на упаковці погано надруковану емблему. Штрих-код обов'язково повинен збігатися з країною-виробником;
• термін зберігання не повинен ось-ось спливати.
Відсоток вмісту кофеїну повинен бути не менше 3%.
3. Відсутність домішок в складі
Кава - це продукт, який не потребує підсилювачах смаку. Саме тому перед покупкою фахівці рекомендують старанно ознайомитися зі складом, щоб не придбати шкідливий для здоров'я товар.
4. Відмовтеся від 3 в 1
Багато кавомани доведуть, що немає нічого смачнішого кави з молоком - повністю натурального продукту. 3 в 1 - це гримуча суміш шкідливих компонентів з безліччю синтетичних добавок.
5. Запах
Розчинна кава, як і мелен
а, повинна володіти характерним ароматом без сторонніх домішок. Хлібні нотки говорять про наявність жита або ячменю.

Де купити розчинну каву в Києві?

У нашому магазині Brayval-coffee ви можете купити розчинну каву за хорошою ціною. У нас великий вибір.

Розчинна кава без кофеїну в києві

Вгору